Lauren har en kandidatgrad fra Det Kongelige Danske Musikkonservatorium og en bachelorgrad fra Queens College, NY. Hun har gennem de sidste otte år samlet sig god erfaring, hvor hun har undervist elever i alle aldre og på alle niveauer. Lauren arbejde med Copenhagen Philharmonic, Athelas Sinfonietta og Figura Ensemble og er grundlægger af to nye musiksensembler, SOUNDS og INNOVOX. Hun har vundet forskellige præmier og konkurrencer og fortsætter med at opføre musik og konkurrere rundt om i verden.
Lauren Wuerth har ingen anmeldelser på MUUV endnu. Har du modtaget undervisning fra Lauren kan du skrive en anmeldelse her.
Lauren underviser alle aldre og niveauer fra helt nybegyndere til rutinerede fløjtenister, og det er hendes mål, at hver elev føler sig godt tilpas i et støttende og kreativt læringsmiljø. Hos Laureen kan du lære at spille:
- Tværfløjte
- Piccolo
- Altfløjte
- Basfløjte
Undervisningen vil blandtandet indeholde:
- Korrekt holdning
- Teknik
- Lyd og tone udvikling
- Korrekt vejrtrækning
- Standard og relevant repertoire
Kontakt mig gratis, let og uforpligtende gennem MUUV i dag, hvis du ønsker at høre mere om et eventuelt undervisningsforløb. Du skal blot benytte knappen nedenfor.
Send besked